Μουντιάλ 2022: Το αναλυτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης

Το Μουντιάλ 2022 ξεκινά την Κυριακή 20 Νοεμβρίου και οι απανταχού φίλοι του ποδοσφαίρου αρχίζουν να κάνουν τον σχεδιασμό τους καθώς αυτή η διοργάνωση είναι διαφορετική… απ’ τις άλλες.

Το πρώτο χειμερινό Παγκόσμιο Κύπελλο στην ιστορία του ποδοσφαίρου φέρνει ανατροπές σε μια παραδοσιακά καλοκαιρινή συνήθεια.

Παράλληλα, ο ΑΝΤ1, που έχει αποκτήσει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Μουντιάλ, θα μεταδώσει για πρώτη φορά αγώνες Παγκοσμίου Κυπέλλου επί πληρωμή μέσω της συνδρομητικής πλατφόρμας του καναλιού ΑΝΤ1+. Οι μισοί αγώνες της διοργάνωσης (32 απ’ τους 64) θα μεταδοθούν απ’ τον ANT1+.

Ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα του Μουντιάλ, απ’ την πρεμιέρα και το ματς του Κατάρ με τον Ισημερινό, μέχρι και τον τελικό της 18ης Δεκεμβρίου.

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

1η αγωνιστική

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Ισημερινός (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Ολλανδία – Ισημερινός (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Ισημερινός – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

21:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1

17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1+

21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Φάση των 16

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (49) ΑΝΤ1+

21:00 Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (50) ΑΝΤ1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (52) ΑΝΤ1+

21:00 Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (51) ΑΝΤ1

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (53) ΑΝΤ1+

21:00 Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (54) ΑΝΤ1

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (55) ΑΝΤ1+

21:00 Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερου 7ου ομίλου (56) ΑΝΤ1

Προημιτελική φάση

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής αγώνα 53 – Νικητής αγώνα 54 (58) ΑΝΤ1

21:00 Νικητής αγώνα 49 – Νικητής αγώνα 50 (57) ΑΝΤ1

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής αγώνα 55- Νικητής αγώνα 56 (60) ΑΝΤ1

21:00 Νικητής αγώνα 51- Νικητής αγώνα 52 (59) ΑΝΤ1

Ημιτελική φάση

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής αγώνα 57 – Νικητής αγώνα 58 ΑΝΤ1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής αγώνα 59 – Νικητής αγώνα 60 ΑΝΤ1

Μικρός τελικός

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 17:00 – ΑΝΤ1

Τελικός

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 17:00 – ΑΝΤ1